המדריך לבחירת קמין - א. ברפמן קמינים

הצבת קמין בסביבת המגורים היא ללא ספק אמירה עיצובית באמצעותה ניתן לייחד את סביבת המגורים ולהעניק לה מימד נוסף של חמימות, אינטימיות ורוגע. קמינים משווקים כיום בישראל לכל סוגי הדירות והבתים הפרטיים, כאשר בין יתר סוגי הקמינים תוכלו למצוא קמיני עץ המחייבים התקנת ארובה, קמינים דירתיים הפועלים על גז ללא ארובה, קמיני נפט, קמיני אבן המשלבים בין קמינים מעוצבים מאבן הפועלים באמצעות עץ ו/או גז/נפט.

כל סוגי הקמינים המשווקים כיום בישראל עומדים בדרישות התקן של משרד התקנים והמשרד לאיכות הסביבה, והם מהווים גם אמצעי חימום לחודשי החורף וגם אלמנט עיצובי המוסיף מימד של יוקרה וחמימות לכל סביבת מגורים בה תבחרו למקם קמין כזה או אחר.

קמינים הפועלים על עץ, גז או נפט - מה עדיף?

כאשר ניגשים לרכוש קמין כזה או אחר לסביבת המגורים, חייב להתייחס למספר היבטים שונים הקשורים לאופן הפעלתו של הקמין. אחת מהשאלות הנפוצות ביותר בקרב רוכשי קמינים היא השאה מה עדיף קמין עץ או קמין גז? כאשר התשובה לשאלה טמונה בין היתר בהיערכות להצבת תשתיות המיועדות לקמיני עץ (הם פשוט מחייבים בהתקנת ארובה) ובזמן העומד לרשותכם לצורך התעסקות בהפעלתם של קמינים מעץ. לפיכך, רוב הישראלים הרוכשים קמינים לסביבת המגורים מעדיפים לרכוש קמינים הפעולים באמצעות גז או נפט.

אם כך,  מהיכן נובעת ההתלבטות בין קמין עץ לקמין גז?

ההתלבטות בכל הנוגע לבחירה בין קמין גז או עץ, נובעת בעיקר משיקולים אסתטיים-עיצוביים, וזאת לנוכח העובדה שקמיני עץ מספקים את המענה האותנטי של אח מסורתי הדולק ובוער בלילות החורף הקרים. על פניו, הבחירה בקמין גז נחשבת לאופציה ולבחירה הנכונה והיעילה ביותר עבור רבים מאיתנו, גם בהיבט של פחות התעסקות בתפעול הקמין, גם בהיבט של ניקיון הקמין והארובה מעת לעת וגם בכל הנוגע לשמירה על איכות הסביבה. מנגד, השיטה המסורתית והקלאסית של חימום הבית באמצעות בולי עץ, ממשיכה להוות את השיטה האהובה ביותר וזאת לנוכח המימד היוקרתי אותו מעניק קמין עץ  (גם בחודשים שהוא איננו פועל) לסביבת המגורים.

מנגד, חשוב לציין שקמיני גז מיוצרים כיום בגדלים ועיצובים שונים המאפשרים הוספה של מימד יוקרתי לשטח הבית או הדירה, כאשר קמינים אלו משלבים בתוכם טכנולוגיות שונות המאפשרות פיזור אופטימאלי של החום המיוצר מהם לכל סביבת המגורים.

קמין דמוי עץ הפועל באמצעות חשמל

על מנת לספק מענה ליוקרה הנלווית לקמיני העץ, יוצרו בשנים האחרונות, דגמים חדשים של קמינים דמוי עץ הפועלים באמצעות חשמל. קמינים אלו אינם מצריכים התקנה של ארובה מכל סוג שהוא ותחזוקתם הינה מינימלית גם בהשוואה לקמינים הפועלים על גז ובטח ובטח בהשוואה לקמינים הפועלים באמצעות עץ. קמין דמוי עץ הפועל באמצעות חשמל ניתן לוויסות טמפרטורה בכל רגע נתון בהתאם למידות החום הרצויות לכם, כאשר עיצוב הקמין בתוכו מונחים גזעים דמוי עץ המיוצרים מחומרי גלם שונים, מעניק את האווירה הייחודית של קמין עץ בשטח הבית או הדירה.

אנו מקווים כי מצאתם מאמר זה מעניין ומועיל. מוזמנים לשתף. א. ברפמן קמינים