הקמין יורד לנהיגת שטח

הקמין יורד לנהיגת שטח / מאת: אורי סלע

אם אתם מכורים לנהיגת שטח מסעירה קרוב לוודאי שתבחרו בקמין ה- Isotta של La Nordica האיטלקית ומי מכם שאוהב את נהיגת הכביש השקטה והידידותית סביר להניח שיבחר בדגם ה- Royal של Godin הצרפתית.
ספרו לנו באיזה רכב אתם נוהגים ונגיד לכם מהו הקמין המושלם עבורכם.

תודו שאין כמו תחושת החמימות העוטפת את חללי הבית השונים, במיוחד בימי החורף הקרים. אין כמעט דבר שיוכל לעמוד כחלופה לבילוי זוגי או משפחתי כשאתם על הספה מכורבלים בשמיכות צמר חורפיות, לרגליכם שטיח רך ונעים למגע וברקע אח מבוערת מאחורי זכוכית מסוגננת המפיצה חום לכל פינה ומעניקה תחושה של בקתת נופש מושקעת במיוחד.

רכב שטח 4*4 עם גיר הילוכים ידני או מכונית אוטומטית עטירת פינוקים?

את משפחת קמיני העץ ניתן לחלק לשני חלקים עיקריים- האוטומטיים ואלו הדורשים תיפעול ידני. מי מהם טוב יותר? תלוי מי אתם. אם אתם מאוהבי השטח, מתרגשים ונהנים מהמגע הידני, מתחושת החומר ומהיכולת שלכם לשלוט בתיפעול הקמין, קרוב לוודאי שתבחרו ב-Isotta, של La Nordica האיטלקית. מדובר בסופר פרימיום של קמיני העץ. לקמין עיצוב מושקע ומרהיב והוא מאפשר תפעול ושליטה מלאים ע"י הלקוח, בדומה לחווית הנהיגה מלאת האדרנלין ברכב שטח בעל גיר ידני. תפעול הקמין הידני, מסעיר ומאפשר שליטה מלאה שלכם - ממשחק עם משנק הארובה הידני, המאפשר להקטין ולהגדיל את קוטר הארובה בשלב הבערה ובכך לשלוט על עוצמת החימום, דרך מנקה השמשות הידני (Air Wash), המתכוונן וניתן לשליטתכם ועד לידית מנערת, המאפשרת לנענע את קרקעית הקמין ובכך לגרום לאפר לשקוע אל מגירת האפר מבלי צורך לפתוח את הדלת. אם אתם תרים אחר נוחות ונוחות בלבד, סביר להניח שתבחרו ב- Royal של Godin הצרפתית. כמו הנסיעה על רכב כביש אוטומטי ומפנק, המאפשר פונקציונאליות איכותית ושקטה כך גם קמין הרויאל מבית גודין. הוא איכותי, אמין, עמיד וידידותי מאוד לשימוש. הכל אוטומטי ומוגש למשתמש בו על מגש של כסף.

ההבדל הוא באופן התפעול

שני הקמינים איכותיים מאוד ושונים זה מזה באופן התפעול. לשניהם מנגנון בערה כפולה בעל ויסות ונטורי אוטומטי, לבערה משנית של עשן, בתוך חלל הבערה, מה שמגדיל משמעותית את החום המופץ, שני הדגמים בעלי דרגת זיהום אוויר נמוכה, פולטים פחות עשן וזה שנפלט הוא אפור ודליל מאוד, כמעט ואינם צוברים פיח על חלון הקמין וכתוצאה מכך הלהבה נראית יפה וברורה יותר, הקמינים מיוצרים ביציקה מלאה, עשויים סגסוגת ברזל מעופרות אדמה טבעיות ולא מפסולת מעורבת וממוחזרת. שני הדגמים עברו ונבדקו במעבדות מכוני התקינה הידועים והמחמירים ביותר, לרבות התקן הישראלי, התקן האירופאי והתקן האמריקאי.


מגמת הביקוש לקמין העץ בנסיקה

השנים האחרונות הם בבחינת ברכה לקמיני העץ. מי שהיוו את משפחת הקמינים המסורתיים של פעם ופינו בתקופות מסוימות את מקומם לשיטות הסקה אחרות, מחזירים בשנים האחרונות את העטרה ליושנה. "המגמה ברורה היום יותר מאי פעם. הביקוש לקמיני העץ חוצה פלחי אוכלוסיה וסגנונות בניה" מסביר דודי ברפמן, מבעלי א. ברפמן, חברה לייבוא ושיווק קמינים ופתרונות הסקה מתקדמים, ומוסיף "החזרה המאסיבית לשימוש בקמינים על עצים, הביאה עמה פיתוחים טכנולוגיים רבים בתחום ואכן מאפשרת לכל לקוח לבחור את קמין העצים איתו מרגיש בנוח. קמין העץ המודרני, כשמדובר במותגי איכות, הוא קמין יעיל מאוד ומאפשר 10 שעות בערה ואף יותר מכך."

מעבר לפונקציונאליות ולאווירה שמעניק קמין העצים, קיים אספקט נוסף שראוי ורצוי לקחת בחשבון. החימום באמצעות עצים נחשב חימום ירוק וידידותי לסביבה. בעוד השימוש בדלקים מאובנים, דוגמת סולר ונפט, משחרר פליטה מרובה של גזי חממה ותורם את תרומתו להתחממות הגלובלית ולהפרת האיזון הטבעי, השימוש בעצים, משחרר פחמן, הנספג בעץ בעת צמיחתו, תוך שימוש באנרגיית השמש. מולקולות הפחמן הללו מאפשרות תהליך שריפה נקי המחמם את הבית ביעילות וממזער את הפגיעה בסביבה.

בין הכפרי למינימליסטי

בין קולקציות הקמינים סגנונות ודגמים רבים. ישנם קמינים עומדים, Free Standing, המגיעים בצבעוניות משתנה, בצורות שונות ובמידות רבות. ישנם דגמים כפריים מאוד, עשירים בפיתוחים ובקווים עיצוביים תואמי סגנון לצד קמינים בעלי קווים ישרים המשדרים ניקיון ומתאימים יותר לחללים בעלי סגנון קלאסי. לצד העומדים, ניתן למצוא כיום, קולקציות עשירות של קמינים בנויים בקיר. כל מה שעיניכם יפגשו יהיו מסך הזכוכית ולהבות האש המרצדות בלבד. שאר הגוף, נסתר מהעין, מחופה בקיר חלק ומעניק בכך עדינות מינימליסטית למראה הסופי. ניתן לבחור במלבן זכוכית מאורך לאורך קיר מסוים, בקמין בעל זווית שיחבוק פינה, ישנם קמינים מרובי זוויות כמו קמין מחומש ורבים נוספים. גם הרקעים עצמם, בתוך תא הבערה, הם פרט שניתן לבחירה קיימים רקעים חלקים, אחרים המשווים מראה של קיר לבנים ורבים נוספים.

נגיעות פופ לאוהבי הצבע

קולקציית הקמינים הבנויים, מציעה בנוסף למראה הזכוכית, המינימילסטי סגנון מודרני עם נגיעות פופ מרומזות, הבא לידי ביטוי בצורות מעוגלות, שימוש בצבעוניות עזה וצעירה דוגמת אדום נועז או ירוק. קמינים כאלו יכולים להשתלב היטב בבתי זוגות צעירים או אצל מי שהצבעוניות התוססת היא חלק מה- DNA הטבעי שלו.

מנות גדושות של שיק מסוגנן

זה לא שאבזור נוסף פרט לקמין אינו נדרש, אך אין ספק שהקמין לבדו מספיק כדי לשפוך מנות גדושות של שיק מסוגנן ואווירה לחלל בו מוצב. ככלל, עיצוב חללי הפנים חייב להיערך בתבונה. אלמנט מרכזי גונב הצגה, אך שאינו משתלט, מהווה נקודת מוצא מצוינת, שתסייע לכל אחד להתקדם עם הפרויקט האישי שלו בדיוק ובהתאמה לסגנון הנדרש. האלמנט המרכזי יעמוד לכם כמקור ההשראה לליקוט ובחירת האביזרים משלימים, הן מבחינת גוונים והן מבחינת סגנון.
אין ספק ששילוב קמין איכותי אפוף סטייל, יעטוף בחמימות חורפית את מעונכם הפרטי ויעניק לכם סיבות רבות וטובות לבלות את הערבים הקרים בחיק משפחתיכם..

התחקיר עבור כתבה זו נערך בעזרתם האדיבה של יועצי חברת א. ברפמן המייבאת ומשווקת יחידות בישול וקמינים של מיטב מותגי האיכות העולמיים דוגמת Godin, Cheminees Philip, La Nordica ו- Bell Fires. לחברה מוניטין של קרוב ל-30 שנה בתחום הקמינים ויחידות הבישול המתקדמות ותחת פיקוחה פועלים סוכנים מורשים בפריסה ארצית. כמו כן מפעילה החברה מערך שירות מקצועי המעניק תשובה ותמיכה מקצועית ללקוחותיה.