טיפים לעיצוב הבית מסביב לקמין

קמין הוא לא רק פתרון חימום נוח, בטיחותי ויעיל אלא גם אביזר דקורטיבי. בגלל הגודל והנוכחות שלו, מומלץ לעצב את חלל הפנים של הבית מסביב לקמין ולהתייחס לאלמנטים שמתאימים לו. בין היתר, אפשר להתחיל עם עיצוב הסביבה הקרובה של הסלון לפי המראה וסוג הקמין ומשם להתקדם לעיצוב פינת אוכל, מטבח וחדרי השינה או המסדרונות ברחבי הבית.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, עיצוב סביב הקמין לא מיועד רק לבתים גדולים. כיום ניתן למקם את הקמין גם בדירות יחסית קטנות ובעזרת פתרונות עיצוב מובילים, לייצר שילוב אידיאלי בין אסתטיקה ופונקציונאליות. הסוד הוא לחשוב על הפרטים השונים כבר בשלבים המוקדמים של העיצוב ולהקפיד על סגנון אחיד כדי לייצר הרמוניה.

המלצות לריהוט מעץ ובסגנון וינטאג'

ריהוט עץ נחשב לפתרון העיצוב המתאים ביותר עבור הקמין. היות וקמין הוא מטבעו אלמנט דקורטיבי שמתכתב עם סגנון העיצוב של וינטאג', אין כמו רהיטים מעץ על מנת להעניק לו ערך מוסף. השילוב בין כסאות בר מעץ לבין קמין עץ  נראה טבעי לחלוטין ויש כאלה שמרחיבים אותו גם עבור חלל הפנים של הסלון והמטבח.

בסגנון עיצוב וינטאג' משתמשים בעיקר בחומרי גלם מסוג עץ על מנת להעביר מסר של משפחתיות, חמימות ואינטימיות. כמו כן, יש כיום המון סוגים חדשים של עץ שאותם ניתן לשלב בעיצוב חלל הפנים או בייצור הקמין. הדוגמא הכי טובה לכך היא למשל פרקט מעץ גושני לעומת פרקט סינתטי, או עץ מלא שמשמש לבניית ריהוט למטבח לעומת עץ פולימר בדלתות הפנים של הבית.

ההמלצה החשובה ביותר מבחינת בחירת ריהוט מעץ ובסגנון וינטאג' היא לדאוג לגוונים דומים. הגוון השולט בסגנון העיצוב הזה הוא חום, אך יש ספקטרום רחב של אפשרויות לבחור מתוכן. את האפשרויות השונות של גווני העץ ניתן לראות בקטלוג הרהיטים או באולמות התצוגה. כמו כן, אפשר לשאוב השראה מפרויקטים אחרים של עיצוב הבית מסביב לקמין ולהחליט איזה אלמנטים של סגנון וינטאג' לאמץ.

איך נראה עיצוב בסגנון מודרני?

עיצוב פנים בסגנון מודרני נראה אחרת לגמרי מסגנון הוינטאג'. כאן משתמשים בריהוט עץ רק לצד הקמין על מנת להמשיך את הקו הדקורטיבי הקיים, בעוד בשאר חללי הפנים של הבית מעדיפים זכוכית, מתכת, נירוסטה ואלומיניום. בעיצוב בסגנון מודרני משתמשים למשל בפרופיל בלגי לחלונות ומוותרים על פרופיל העץ הרגיל, כמו גם בוחרים מעקה זכוכית לחדרי מדרגות ולא מעקה עץ סטנדרטי.

עיצוב בסגנון מודרני יכול גם הוא להיות פונקציונאלי ויעיל. העיצוב בסגנון מודרני לא חייב להיות יקר יותר מסגנון הוינטאג', כל עוד מציבים סדר עדיפויות ברור ומגדירים מראש את התקציב. במקרים של דילמה והתלבטות, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע ולבחור רהיטים מעץ שבכל זאת יתאימו למאפיינים השונים של סגנון עיצוב מודרני.

לא לשכוח פינות אוכל וכיסאות עץ

הטעות הנפוצה בעיצוב הבית מסביב לקמין היא להשקיע בסלון ובמטבח אך להזניח את פינות האוכל. בפועל, את רוב שעות הפנאי והבילוי עם החברים והמשפחה נבצע בפינת האוכל. זו הסיבה שבגללה פינות האוכל צריכות לקבל עדיפות ולכן חשוב גם לבחור עבורן כיסאות עץ ברמה גבוהה.

למזלם של בעלי בתים ומעצבי פנים, יש כיום המון סוגים שונים של רהיטים מעץ שיכולים להתאים עבור פינת האוכל. כסאות לפינות אוכל למשל ירעננו את הקו הדקורטיבי של סגנון עיצוב מודרני, בעוד קמין עץ יהפוך את חלל הפנים של הבית למקום הרמוני ובעל מסר אחיד.

לבסוף, ריהוט לפינת אוכל בוחרים לפי שיקולים של נוחות ותחזוקה. פינת האוכל נוטה להתלכלך לעיתים קרובות כי מטבע הדברים היא סופגת כתמים ונוזלים, אך בעזרת עץ מלא ברמה גבוהה אפשר לנקות אותה בקלות. בעת בחירת ריהוט עץ מומלץ לבדוק מראש מה נדרש על מנת לנקות אותו ולדאוג שהוא יתאים לפינת האוכל מבחינת מידות ומפרט.