כל המידע על עצי הסקה עבור קמיני עץ

כשמתחילים להרגיש את הסתיו מביטים לעבר הקמין בבית ומדמיינים כיצד הוא מתחיל לפצפץ ולחמם את הבית, לפזר ניחוח ארומה של עצים ולהעניק אווירה חורפית נעימה ומפנקת. בכדי ליהנות מקמין עץ כמו שצריך ולשמור עליו, צריך להכיר את דרכיו ולדעת אילו עצים מתאימים לו. על מנת להשיג את העצים הטובים עבור קמין עץ יש לדאוג שהעצים יהיו מיובשים למשך תקופה.

עצי הסקה שמתאימים לקמיני עץ צריכים להגיע לשלב בו הם יבשים לפחות עד עשרים אחוזי לחות, ולשם כך יתבצע תהליך ייבוש שיכול להגיע לשנתיים מלאות, כשלאחר מכן, מבקעים אותם באמצעות מבקעת ייחודית שעושה זאת במקצועיות רבה, היא מכילה את העצים השונים ובוקעת אותם באופן שיכולו להתיישב בתוך קמיני העץ בתצורה הנוחה ביותר ולבצע בעירה טובה ואפקטיבית לאורך זמן. במאמר להלן נספק לכם את כל המידע אודות עצי הסקה שמיועדים עבור קמין עץ שיבטיחו לכם חורף חם ונעים.

יתרונותיו של קמין עץ                                                                                                          

הבחירה בקמין עץ שמיועד לעצי הסקה לקמין לצורכי חימום הבית בחודשי החורף הקרים היא בחירה טבעית ונכונה, השימוש בקמין מונע את היובש שתנורים אחרים מספקים, הוא מפיץ חום אחיד לכל החלל ובנוסף, הוא זול משמעותית מכל מזגן או תנור שצורכים חשמל רב. ישנם עצים שונים שמתאימים עבור קמין עץ, כגון: עץ אקליפטוס, אורן, זית, אלון, עץ הדר וכו'. כל העצים חייבים לקבל טיפול איכותי ביותר כדי שיהפכו בבוא העת לחומר הגלם הטוב ביותר והבטוח ביותר עבור קמינים. ניתן לראות יותר ויותר שקמיני עץ הופכים להיות מבוקשים על פני קמינים מסוגים אחרים, אנשים רבים מעדיפים את השימוש הקלאסי בעצי הסקה שאותם הם מכניסים ישירות לקמין. יש חשיבות שהעצים יהיו עצים בעלי משקל רב מה שמשליך ישירות על זמן בעירה, זאת על מנת לחסוך בעוד עצים והתעסקות בלתי פוסקת בהכנסה של עוד עצים לתוך הקמין.

סוגי עצים  

אי לכך, כל העצים שמיועדים לקמין יתאפיינו בעיקר במשקל שלהם והם יאובחנו על ידי זה. ישנם כפי שהוזכר מגוון של עצים שההבדל ביניהם יבוא לידי ביטוי גם במשקלם, זמן בעירה וכמובן במחיר, להלן פירוט.

 עצי אקליפטוס – עץ זה נחשב לעץ מאוד איכותי ולכן הוא גם מבוקש. הוא בעל ערך קלורי גבוה ומפיץ ניחוח נעים של מנטה בכל החלל בזמן בעירה.

עצי זית – אלו נחשבים לעצים הפופולריים ביותר, הם נפוצים בגלל מחירם הזול יחסית והערך הקלורי הגבוה שלהם, מה שמאפשר להם שהות ממשוכת בתוך הקמין.

עצי אורן – אלו עצים שהמשקל שלהם יחסית נמוך והם גם נשרפים יחסית מהר ודורשים תחזוקה יותר תכופה, יחד עם זאת הם זולים מאוד ביחס לעצים האחרים. 

למידע נוסף על קמין עץ לחצו כאן