קמין חשמלי לחימום הבית לקראת החורף

עונת החורף מחייבת פעמים רבות הצטיידות. לאף אחד לא נעים לשבת מצונף או סמוך מדי למפזר חום. היום יש דרכים הרבה יותר נעימות ומסוגננות להתחמם ולחמם בחורף, באופן אסתטי, יעיל ובטוח, על ידי קמין חשמלי.

נכון שכרגע נראה שהחורף רחוק, אבל דווקא בגלל זה כדאי להתחיל ולחשוב כבר מעכשיו על ההתארגנות שלנו לקראתו, כי חוץ מרכישת בגדים או מטריות, היא כוללת לפעמים גם רכישה של ציוד, החלפה של קמינים ישנים ופינוי מקום לחדשים. אם אתם יודעים שלקראת החורף הקרוב תצטרכו גם אתם להצטייד בסוג של קמינים חשמליים חדשים לחימום הבית, הכתבה הזו היא עבורכם.

קמין חשמלי – בטיחותי לשימוש

לפני הכל, קמין חשמלי הוא בעל יתרון משמעותי וקריטי, והוא היותו בטוח מאוד לשימוש. כולנו נתקלים מדי שנה בידיעות קורעי לב על תנור שהושאר דולק כל הלילה והוביל לשריפה. התנור החשמלי לא מסכן את המשתמשים בו כלל, כל עוד, כמובן, מקפידים על שימוש בטיחותי בחשמל. כאשר בוחרים קמין חימום לבית שיש בו, למשל, ילדים או קשישים, יתרון זה הוא משמעותי מאוד, אולי יותר מכל יתרון אחר, כי לשמירה על בטיחותם של היקרים לנו אין מחיר.

 קמין חשמלי – יתרונות וחסרונות

 במידה ובוחרים במזגן, היתרון הוא שמדובר באפשרות חימום חסכונית ויעילה, המאפשרת לחמם בקלות חללים גדולים; אך חיסרון בולט הוא שהוא דורש התקנה. לעומת זאת, אם נבחן את האפשרות של מזגן נייד או קמין חשמלי נייד – כמו מפזר חום, הרי שהוא מתאים יותר לשטחים קטנים ולא יוכל לחמם חדר גדול באופן אחיד, ובנוסף הקרבה אליו עשויה להיות לא נעימה. לעומת זאת, הוא נוח מאוד לשימוש, לא דורש התקנה ומהווה פתרון מצוין למקרים שבהם נודדים בין חללי הבית או שלא עושים שימוש בכולם במקביל. בנוסף, גם המזגן וגם הקמין החשמלי נוטים לייבש את האוויר.

 מגוון פתרונות חימום מבוססי חשמל

 הכותרת של קמינים חשמליים מעט מטעה, משום שיש בעצם כמה סוגי אמצעי חימום שמבוססים על חשמל, עם הבדלים די מהותיים ביניהם. למשל, מזגן, מפזר חום או קמין חשמלי. בהתאם לצרכים שלכם אפשר לבחור בין סוגים שונים של אמצעי חימום מבוססי חשמל, בהתאם ליתרונות ולחסרונות של כל אמצעי – למשל, לחלל גדול כמו הסלון אולי נעדיף שימוש במזגן, ואילו לחלל קטן יותר כמו חדר העבודה נבחר בקמין חשמלי נייד שמתחמם מהר יותר ומתאים לשטח קטן יותר.

 חשמלי גם במטבח

 החימום בחשמל לא פוסח גם על עולמות המטבח והבישול. כיריים חשמליות, שהן בטוחות ונוחות לשימוש, הופכות למחזה נפוץ יותר ויותר, וכך גם תנור משולב כיריים חשמליות. היתרון ברור – מפחית סיכונים לתאונות במטבח ונעים יותר לשימוש. חשוב לציין שיש לעתים הבדל בין בישול על כירה חשמלית ובין בישול על אש גלויה, אבל בסך הכל אין ספק שמדובר במוצר משנה חיים.