שישה דברים שכדאי (מאוד) לדעת לפני שרוכשים קמין

 המדריך השלם לרכישה נבונה של קמין

רגע לפני שאתם בוחרים את הקמין שלכם, חשוב להתמקד באותיות הקטנות, בניואנסים ובהבדלים שבין קמין אחד לשני. רק כך תבטיחו לעצמכם בחירה אופטימאלית, שתשרת אתכם בדיוק לפי צורכיכם וטעמכם האישי.

בחירת הטכנולוגיה

הקמינים מגיעים ב-3 משפחות- גז, עצים וסולר. לכל אחת משלוש הטכנולוגיות, מאפיינים ברורים מאוד המבדילים אותה מהאחרות.

קמין עצים- קמין העצים הכפרי, ישטוף את החלל בקסם שקשה לעמוד בפניו. אין דומה לגחלים לוחשות ולאש מבוערת הניבטים מחלון הזכוכית של הקמין. את קמין עץ מתפעלים באופן ידני, על- ידי הזנת תא הבערה בעצים ומשחק עם הווסת לכיוון עוצמת הבערה.

קמין גז- מי שנוחות, פינוק וניקיון חשובים לו, יבחר בקמין הגז. קצת כמו כניסה למכונית יוקרה, המעניקה חוויית שימוש אפופת סטייל שמשאירה המון טעם של עוד. תפעול קמין גז נוח וידידותי. לחיצה על השלט הרחוק תאפשר הדלקה, כיבוי ושליטה מוחלטת על עוצמת האש.

קמין סולר- אין נוסטלגי מהקמין הזה. חימום בסולר היה שכיח מאוד בעבר ואין מי ששיטת החימום הזאת לא מעלה באפו זכרונות מריחות ביתיים שעלו מהפתיליות הקסומות של פעם. תנורי הסולר המודרניים, קלים מאוד לתפעול ועוצמת הבערה הגבוהה שלהם מעניקה חמימות עוטפת למשך כל חודשי החורף הקרים.

המבנה/ הצורה- סגנון עיצובי

הקמין הוא אייטם דקורטיבי, יוצר אווירה. עם זה אין ויכוח. אדריכלים ומעצבי פנים רבים, מכירים בכוחו של האייטם ובוחרים אותו כאלמנט המרכזי אליו מתאימים את שאר הפריטים בחלל. את הקמינים ניתן למצוא כיום במגוון רחב מאוד ומאפשר של צורות, דגמים וסגנונות עיצוביים.

תוכלו לבחור בין קמני ה- Free Standing העומדים בחלל כפריט דקורטיבי ומתאימים בעיקר לאוהבי הסגנון הכפרי, לבין קמינים בעלי קו מודרני יותר, המותקנים התקנה נסתרת, בתוך הקיר, כאשר כל מה שאתם רואים היא האש המבוערת דרך חלון הזכוכית של הקמין, בלבד. המראה מינימליסטי מאוד ומתאים לחללים מודרניים השומרים על ניקיון עיצובי. כל אחד מהסגנונות מציע אפשרויות רבות נוספות. כך למשל תוכלו לשלב קמין פינתי בהתקנה נסתרת, לבחור לעצמכם קמין בעל מראה פופי, צבעוני ואורבני או לבחור בתנור סולר בעל מראה עתיק, עשיר בפיתוחים.

לאיזה חלל אתם מיעדים אותו

חשוב מאוד לא לכפות התקנה של קמין בחלל שאינו מתאים. יש כיום קולקציות מגוונות מאוד המאפשרות התאמה של קמין, החל מהתקנה בחללים הקטנים ביותר ועד התקנה בחללים רחבי ידיים. התקנת קמין גדול בחלל קטן יכולה לגרום לעוצמת חום מיותרת שתגרום אי נוחות לנוכחים בחדר. העיצוב חשוב מאוד, אך חשובה לא פחות, ההתאמה המקצועית. יש לסנכרן בין השניים וכדאי מאוד להקשיב בעניין הזה ליועץ המקצועי שיסייע לכם בבחירות.

התקנה

אל תתפתו בשום אופן לשכור שירותיו של מתקין שאינו מוסמך. בחירה כזאת היא הרת אסון. את רכישת הקמין תבצעו במקום מוכר ומקצועי שיעניק לכם את האינפורמציה הרלוונטית בכל הקשור למתקינים המורשים עמם הוא עובד. אל תתביישו לשאול כל מתקין האם הוא מוסמך וחשוב מכך, מי הסמיך אותו. זוהי הוראת בטיחות ראשונה במעלה.

טיפול שוטף ושמירה על כללי הבטיחות

קמין הוא מוצר בטוח מאוד לשימוש, במיוחד קולקציות הקמינים המודרניות, המיוצרות היום אצל מיטב היצרנים העולמיים בתחום. רמת הבטיחות הגבוהה תישמר כל עוד אתם תמלאו אחר הוראות פשוטות, אך חשובות של טיפול שוטף לקמין שלכם. בקישור הבא, הוראות לטיפול שוטף ולשמירה על כללי הבטיחות.

מי האבא והאמא של הקמין

קיימת חשיבות רבה למותג איכותי ולנציגות מקומית חזקה ומקצועית של המותג. באופן הזה קיימים אבא ואמא למוצר שלכם, יש למי לפנות, את מי לשאול ועל מי לסמוך. אם ערכתם חקר קטן, וודאי נתקלתם בשמות מותגי האיכות - Godin, Nordica, Hergom ו- Bellfires. מדובר בחוד החנית של מותגי הקמינים וההסקה באירופה ובעולם. חברת א. ברפמן היא היבואנית של מותגי האיכות הללו, לישראל ומפעילה נציגות מקומית, בפריסה ארצית, למעלה מ-30 שנה.